wtorek, 1 marca 2011

W świecie mangi


Czy pamiętacie Czarodziejkę z księżyca? Na pewno tak! Myślę, że na początku lat 90. wśród dziewczynek była to rzecz kultowa. Każda z nas chciała nosić tak krótką spódniczkę i wyglądać w niej tak zgrabnie. Albo przynajmniej mieć tak piękne, długie włosy. Oczywiście nie można w tym miejscu pominąć faktu, iż w anime Sailor Moon zawierała się dużo głębsza problematyka, z pewnością wykraczająca poza szczupłe uda i wąską talię. Niestety w czasach mego zapatrzenia w czarodziejki byłam za mała, by rozumieć, o co tak naprawdę chodzi. Czułam jedynie, że świat ten jest lekko niepokojący i tajemniczy.
Piszę o tym wszystkim dlatego, by pokazać Wam kilka moich rysunków. Są to ubrania inspirowane Czarodziejką z księżyca właśnie. Mniej kolorowe od mangi, mniej kobiece. Może dzięki temu bardziej ready to wear.

 

7 komentarzy:

 1. WOW!!! MASZ TALENT DZIEWCZYNO! :))

  annaaaanna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. super rysunki

  http://pocahontas-marta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętna bajka:)Jedna z Nas miała obsesje na jej punkcie:)Stroje naszym zdaniem są super i właśnie kobiece:)
  Pozdrawiamy i zapraszamy do Nas:)

  OdpowiedzUsuń
 4. love all of the photos :)
  nice blog! i'm gonna visit it again :)
  come and check out my blog on:
  glamourgirl-bg.blogspot.com
  http://www.bloglovin.com/en/myblog

  OdpowiedzUsuń
 5. J'aime les dessins;) Biz
  Angela Donava
  http://www.lookbooks.fr

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam Czarodziejki :) Dawno, dawno temu jak jeszcze chodziłam do liceum czarodziejka leciała we czwartki o 8 rano, dokładnie w tym samym czasie miałam lekcje geografii. Wolałam Czarodziejkę, co się później mocno odbiło na moich ocenach ;) Ale nie żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozdro, też lubię Czarodziejkę;) Zawsze płakałam na końcówkach serii, czytałam też mangę:) Najbardziej lubiłam serię z Pegazem.:D Kiedyś sama kombinowałam takie ciuszki i chodziłam tak poubierana ;D Czarodziejkowo ;)

  OdpowiedzUsuń