sobota, 4 grudnia 2010

Moda na folk


 Konkurs "Moda Folk 2010" rozstrzygnięty. Jury przyznało pierwszą nagrodę Monice Pieczonko (kolekcja "Green cherry"), drugą zaś Wioli Załodze (kolekcja "Timbuktu"). Przyznam, że w pierwszym momencie zaskoczył mnie ten werdykt, gdyż podobało mi się wiele innych rzeczy. Jednak podczas ogłoszenia wyników przewodnicząca jury Małgosia Czudak podała najważniejsze kryterium oceniania: chodzi o to, by ubrania - owszem - były folkowe, ale przede wszystkim współczesne i nadające się do noszenia. W tej sytuacji, po przejrzeniu jeszcze raz wszystkich zdjęć z pokazów, podpisuję się pod taką decyzją.

I miejsce - Monika Pieczonko, kolekcja "Green cherry". Wszystko dzianinowe, a więc na pewno miękkie i wygodne. Kolory mocne, nasycone, kontrastujące ze sobą. Miałam nieodparte wrażenie, że każda jedna rzecz jest grubo dziana i mięsista. A inspiracja? Jak przeczytał egzaltowany pan konferansjer - ubiór ludów Ameryki Południowej.
II miejsce - Wioleta Załoga, kolekcja "Timbuktu". Podczas pokazu spodobało mi się tu naprawdę niewiele. Ale z każdym kolejnym obejrzeniem zdjęć, przekonuję się coraz bardziej. Nawet chętnie bym poprzymierzała to i owo. Wielkie gratulacje dla Wioli :)
Wioleta Załoga, "Timbuktu"
Kolekcja "Kalinka", niestety nie pamiętam czyjego autorstwa. Nie nagrodzona, ale warta zauważenia, chociażby ze względu na powyższą małą czarną. Kwiatowe hafty, które pojawiają się również z tyłu, nadają jej wyjątkowego uroku. Chciałabym taką mieć.

8 komentarzy:

 1. Great pieces!! i love those dresses!! especially the first one is amazing!!
  Im so happy i ran into your blog because it such a great read and your style is amazing!
  Im gonna follow you from now on:)
  hope you visit and follow me back!that would be fantastic!

  love from Belgium,
  fashionfabrice

  OdpowiedzUsuń
 2. lubie te niebieskie cos z drugiego zdjecia. wydaje mi sie ze to szalik, ale pewna nie jestem..

  OdpowiedzUsuń
 3. o tak czarna kalinka jest swietna! , ale podobaja mi sie tez te pierwsze 3 modele
  ps. nie wiem czy to tylko na moim kompie ale strasznie mi sie rozjezdza ten post i dotyczy to tylko tego jednego, pozostale wyswietlaja sie normalnie

  OdpowiedzUsuń
 4. wonderful looks!

  HI!my name's martina and I come from Italy... I love your blog! I'd like you visit my blog and if you want, follow me! I wait you and your tips! kiss kiss ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. z folkiem trzeba ostrożnie, żeby nie przesadzić...

  OdpowiedzUsuń
 6. zapraszam do udziału w moim konkursie

  OdpowiedzUsuń
 7. To dobrze, że kultura ludowa jest inspiracją. Powinno być więcej takich akcji!

  OdpowiedzUsuń